کود ارگانیک

توزیع مستقیم کود ارگانیک ویتامینه گیاهان

به طور کلی هر نوع موادی که باعث بهبود کیفیت خاک گیاه و هم چنین رشد و کیفیت گیاه را بالا می برد را کود گویند، کودها در سه دسته کود مصنوعی، کود طبیعی و کود ارگانیک تقسیم می ‌‌شوند، کود مصنوعی که به وسیله‌ی مواد شیمیایی تهیه می شوند و کود ارگانیک که با استفاده از مواد طبیعی، چون گیاهان پوسیده، فضولات حیوانی و تراشه چوب و ترکیبی از املاح و مواد مغذی به دست متخصصان کشاورزی تولید می گردد، امروزه استفاده از انواع کود کاربرد دارد، ولی کود ارگانیک از لحاظ عدم استفاده از مواد شیمیایی، آسیبی برای انسان ومحیط زیست ندارد، از این رو بازار توزیع کود ارگانیک رو به رونق است ویکی از باکیفیت ترین کودها، کود ارگانیک ویتامینه گیاهان می باشد.

توزیع مستقیم کود ارگانیک ویتامینه گیاهان

مختصری درباره فرآیند تولید کود ارگانیک

مختصری درباره فرآیند تولید کود ارگانیک به طور کلی کودهای ارگانیک باعث تقویت گیاه، از طریق رساندن املاح و مواد مغذی مورد نیاز گیاه است،که در نتیجه آن باعث بهبود کیفیت گیاه و محصول دهی زیاد و باکیفیت می شود ، که درادامه در مورد ویژگی های کود ارگانیک بیشتر توضیح می دهیم:

  • یکی از مزایای کودهای ارگانیک این است که هم به صورت محلول وهم به صورت خشک تولید می گردند، این نوع تولید باعث می شود ، استفاده کنندگان از آن بسته به نیاز گیاه خود از از استفاده کنند به عنوان مثال برای گیاهان کوچک و ظریف که استفاده از کود خشک باعث آسیب به آن می شود ،کاربرد کود ارگانیک محلول کاربرد دارد.
  • از دیگر ویژگی های کودهای ارگانیک این است که این نوع کودها ،باعث سوزاندن قسمتی از شاخ وبرگ گیاه که دراکثر موارد در استفاده از کودهای مصنوعی به وجود می آید، جلوگیری میکند.
  • با توجه به اینکه تولید کود ارگانیک توسط کارخانه های معتبر می باشد، از تمام املاح و مواد معدنی و مواد مغذی مورد نظر گیاه استفاده می شود، این نوع کودها توسط متخصصان کشاورزی تولید می گردد که در تولید آن استانداردهای لازم برای هریک از مقدار مواد به کاربرده را در نظر دارند، از این رو استفاده از این نوع کود ها در مقایسه با کودهای طبیعی و کودهای مصنوعی بسیار کارآمدتر است.
  • از دیگر ویژگی کود ارگانیک این است که این نوع کودهای برحسب نوع گیاه و نیاز آن تولید میگردد، از این رو می توان برای یک گیاه خاصی از یک نوع کود مخصوص ارگانیک و یا ترکیبی استفاده نمود.

ویژگی‌‎های قابل توجه کود ورمی کمپوست

ویژگی‌‎های قابل توجه کود ورمی کمپوست

  • کود ورمی کمپوست از جمله کودهای آلی می باشد که امروزه دراستفاده از این نوع کودها در باردهی محصول بسیار توصیه اکید شده، بطوری که در کشورهای پیشرفته چون ژاپن ،آمریکای شمالی و بخش های از اروپا ،کشاورزان از این نوع کود در عمده ترکیبات کودی مصرفی خود استفاده میکنند.
  • کود ورمی کمپوست درواقع ترکیبی از کرم خاکی و کود آلی کمپوست می باشد ، همان طور که می دانید کرم خاکی از جمله حشرات مفید برای خاک و درنتیجه باردهی بیشتر محصول کشاورزی است.
  • کرم خاکی درواقع با ایجاد آنزیم از بدن خود و ترکیب آن با خاک به نوعی باعث تازه سازی خاک، و ویتامینه سازی خاک می شود، علاوه برآن حرکتهای کرم خاکی درون خاک باعث ایحاد اکسیژن رسانی به آن می شود و دراینجا کرم خاکی به عنوان شخم زن طبیعی عمل میکند.
  • با ترکیب ورمی یا همان کرم خاکی با کود کمپوست یک نوع کود آلی فوق ‌العاده به دست می آید کود کمپوست نیز از جمله کودهای شناخته شده است که اغلب به صورت صنعتی تولید می شود، و از جمله کودهای قرار گرفته در رده‌ی ارگانیک و آلی می باشد که اغلب از پسماندهای گیاهی، چون گرده چوب،شاخ وبرگهای پوسیده، پسماندهای باغ های میوه و غیره می باشد، گاهی در کارخانه های فراوری کود کمپوست از املاح و ویتامینهای مورد نظر نیز استفاده می کنند که اثرگذاری آن را بیشتر می کند.
  • با توجه به این نکات کود ورمی کمپوست یکی از کودهای مفید و مورد توجه کارشناسان کشاورزی می باشد که همواره در اغلب باغات و مزاراع کشت گل و گیاه و محصولات کشاورزی به آن توجه ویژه می شود‌.
  • از مزایای استفاده از کود ورمی کمپوست، بدون بو بودن، نداشتن میکرو ارگانیسم های زنده که زمینه ایجاد انواع بیماری را ایجاد می کنند، هم چنین کود ورمی کمپوست از جمله تامین کننده انواع ویتامین ها بخصوص ویتامینB12 می باشد، همچنین این کود تامین کننده املاح متنوع چون مس، آهن، منگنز می باشد که از جمله مواد معدنی حیاتی برای گیاهان است.

باکیفیت‌ترین انواع کود حیوانی ارگانیک کدامند؟

باکیفیت‌ترین انواع کود حیوانی ارگانیک کدامند؟ کود حیوانی ارگانیک، مجموعه ای از فضولات، گوسفند ، مرغ یا هر حیوان دیگری است که از محل نگهداری آنها بدست می آید. عوامل تأثیر گذار در کیفیت کودهای حیوانی نوع حیوان:

درصد ازت کود گاوی بیشتر از کود گوسفندی و مرغی است. ولی درصد فسفر و پتاسیم کود مرغی از کودهای گاوی و گوسفندی بیشتر است.

میزان پوسیدگی کود حیوانی: پوسیدگی کود حیوانی، سبب می شود که از میزان بذر علفهای هرز و آلودگی به امراض و حشرات نیز کاسته شود. تغذیه دام: درصد مواد غذایی کودها به تغذیه دام بستگی دارد. مثلاً چنانچه جیره غذایی دام از نظر یک عنصر ضعیف باشد، کود حاصله نیز از نظر آن عنصر ضعیف خواهد بود و یا مثلاً هر چه درصد فیبر جیره غذائی حیوان بیشتر باشد درصد فیبر مدفوع نیز زیادتر خواهد بود.

کیفیت مواد بستری: در مرغداری ها بیشتر از خاک اره و در گاو داری ها معمولاً از کاه بعنوان مواد بستری استفاده می کنند. سرعت تجزیه و پوسیدگی کاه بیش از خاک اره می باشد. و بالعکس دوام خاک اره در خاک بیش از کاه است. زررا خاک اره از ترکیبات مقاومتری در مقایسه با کاه تشکیل شده است

مراکز فروش کود ارگانیک ویتامینه گیاهان

مراکز فروش کود ارگانیک ویتامینه گیاهان به دلیل پرکاربرد بودن انواع کود در صنایع کشاورزی و گلخانه ها، این مرکز در تلاش است با کیفیت ترین کود ارگانیک را، با بهترین قیمت ممکن به صورت عمده و خرده و با حذف واسطه ها به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه ی خریدار محترم، عرضه نماید.

فروش کود ارگانیک نیز هم به دلیل تقاضا بالا از طرف کشاورزان و باغداران وهم کیفیت بالا و استاندارد بودن آن رو به رونق است، به طوری که این مرکز از تولید و عرضه کنندگان مرغوب ترین کود ارگانیک در سراسر کشور است و به صورت اینترنتی با عرضه کود ارگانیک با در نظر گرفتن وقت خریدارمحترم سعی دارد در سریع ترین زمان ممکن، محصولات خود را به دست خریدار برساند. این مرکز سعی دارد قیمت کود ارگانیک را با توجه به کیفیت بالای آن بسیار مقرون به صرفه در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.