کود پلت ارگانیک

تولید کنندگان کود پلت ارگانیک

امروزه با پیشرفت علم در تکنولوژی و صنعت تولیدات انواع کود، تولیدات کنندگان بسیاری در کشور به تولید انواع کودهای حیوانی و طبیعی پرداخته اند، و این کودها را با استفاده از دستگاهای مخصوص صنعتی به صورت فشرده شده، تولید کرده و آن را با نام کود پلت ارگانیک، در بسته بندی های کیسه ای به مشتریان عرضه می کنند، لذا خریداران نیز برای خرید کود پلت شده می توانند به مراکز تولیدی آن مراجعه کرده و به راحتی به تهیه انواع کود پلت خشک شده بپردازند.

تولید کنندگان کود پلت ارگانیک

بارزترین ویژگی کود پلت خشک

بارزترین ویژگی کود پلت خشک

همانطور که گفتیم کودهای پلت شده در واقع همان گودهای حیوانی می باشند که از فضولات حیواناتی چون مرغ تهیه می شوند، که تولیدکنندگان در این عرصه این نوع فضولات را به همراه برخی از مواد غنی شده ای چون نیتروژن، پتاسیم و فسفر به صورت فشرده شده تولید کرده و سپس با بسته بندی های مختلفی در انواع حجم ها روانه بازار فروش می کنند.

از این رو این نوع کود تولید شده دارای ویژگی های بسیار زیادی بوده که برخی از بارزترین ویژگی کود پلت خشک شده شامل:

 • حمل آسان کود
 • نگهداری راحت تر
 • ماندگاری بالا و بسته بندی مناسب
 • دارای مواد غنی شده بسیار مفید

در واقع تولیدکنندگان، کود های فلت شده را پس از تولید با بسته بندی های مناسب کیسه ای روانه بازار فروش می کنند، لذا کشاورزانی که به تولیدات انبوه بسیاری از گیاهان و یا میوه ها می پردازند، می توانند به تهیه این نوع کود های ارگانیک تولید شده پرداخته و با استفاده از این نوع کودها به تولید انواع محصولات ارگانیک در کشور بپردازند.

از این رو برخی از مهم ترین مزایایی که کودهای پلت شده امروزه در تولیدات گیاهان متعددی به همراه آورده اند، شامل موادر نام برده در متن زیر می باشد، که این مزایا از قبیل:

 1. موجب افزایش و تحریک رشد و گلدهی گیاهان شده
 2. تقویت بسیار بالا و سریع گیاهان در مواقع بیماری و استرس
 3. بالا بردن فعالیت های فتوسنتزی و متابولیسمی در گیاهان
 4. هزینه کمتر نسبت به سایر کودها
 5. جذب سریع و آسان
 6. کم شدن هزینه حمل و نقل

همچنین استفاده طولانی مدت از این نوع کودهای پلت شده ارگانیک می تواند موجب کاهش شوری خاک شده و علاوه بر آن باعث بالا بردن و بهبود PH موجود در خاک و همچنین بهبود بافت خاک شود.

نکات کلیدی در انتخاب کود پلت مرغی

نکات کلیدی در انتخاب کود پلت مرغی

از آنجایی که تولیدات انواع کودهای پلت شده با توجه به نوع کود اولیه متفاوت بوده، لذا بیشترین خرید را کودهای پلت شده مرغی به خود اختصاص داده اند، از این رو خریداران و مشتریان برای خرید عمده این نوع کودهای تولید شده ارگانیک، در ابتدا بهتر است به برخی از نکات کلیدی دقت کرده و سپس با توجه به ویژگی ها و نکات مربوط به کود، محصول کود پلت شده مورد نیاز خود را تهیه و خریداری کنند، لذا برخی از مهم ترین نکاتی که می بایست به آن توجه کرد شامل:

 • نوع بسته بندی کود
 • خالص بودن کود به طوری که عاری از هرگونه مواد شیمیایی باشد
 • میزان و درصد رطوبت کود پلت مرغی
 • نوع کود پلت مرغی، که در واقع این نوع کود خود دارای انواع گوناگونی بوده
 • دارای بودن مواد مغذی چون آهن، پتاسم، گوگرد، روی و غیره
 • نوع رنگ کود

در واقع خریداران با توجه به نکات نام برده در متن بالا می توانند نوع کود پلت شده مرغی مورد نیاز خود را با توجه به نوع گیاه تولید شده خریداری کرده و آن را در کمدت زمانی تعیین شده برای رشد گیاه مورد نظر مورد استفاده قرار دهند.

خصوصیات قابل توجه کود پلت غنی شده

خصوصیات قابل توجه کود پلت غنی شده

همانطور که میدانید بیشتر طرفداران و خریداران کود های پلت شده مرغی این محصول را به دلیل خصوصیات قابل توجه ای که به همراه دارند، خریداری می کنند، لذا یکی از مهم ترین خصوصیات قابل توجه کود پلت غنی شده، دارای بودن تمامی مواد معدنی در درون کود بوده، که کشاورزان با استفاده از این کودهای ارگانیک طبیعی برای رشد انواع گیاهان دیگر نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی و یا سموم شیمیایی ندارند.

از این رو امروزه بیشتر افرادی که به تولید و پرورش انواع میوه ها و سبزی های ارگانیک به صورت گلخانه ای می پردازند، در واقع این افراد برای تقویت خاک و رفع نیاز گیاه به مواد معدنی، و رشد آسان و سریع تر گیاه از کودهای پلت شده و غنی شده استفاده می کنند.

لذا با ورود و تولید این نوع کودهای غنی شده طبیعی، روند رشد و تولیدات انواع گیاهان و میوه ها برای کشاورزان در تمام دنیا بسیار راحت تر شده است، به طوری که تولیدکنندگان با استفاده از این نوع کودهای طبیعی می توانند در خاک هایی که هیچگونه مواد معدنی را در خود ندارند، به پرورش و تولید انواع گیاه بپردازند، زیرا کشاورزان با مخلوط این نوع کودهای غنی شده با خاک می توانند نوعی خاک حاصلخیز و مفید را برای رشد گیاه تهیه کنند.

تولیدکنندگان کود پلت شده امروزه با استفاده از انواع ضایعات دامی به تولید کودهای متنوعی می پردازند، لذا برخی از کود پلت شده که در بازار عرضه می گردد و بیشترین خرید را نیز به خود اختصاص داده شامل:

 • کود پلت مرغی
 • کود پلت خشک شده
 • کود پلت فرآوری شده

بازار خرید کود پلت ارگانیک

بازار خرید کود پلت ارگانیک

در حال حاضر در کشور ما به دلیل وجود دامداری ها و مرغداری های مکانیزه بسیار زیاد، موجب شده تا افراد به تولیدات کودهای طبیعی ارگانیک بپردازند، و این نوع کودهای را به صورت پلت شده در بسته بندی های مختلف در حجم های گوناگونی تولید کرده و روانه بازار فروش کنند.

از این رو بازار خرید کود پلت ارگانیک به دلیل کیفیت بالای این نوع کود ها بسیار پر رونق بوده، به طوری که بیشتر کشاورزان و همچنین افرادی که دارای گلخانه های بسیار بزرگی هستند، برای تقویت گل ها به خرید این نوع کودها می پردازند.

همچنین کشاورزانی که به تولید گلخانه ای انواع میوه ها و محصولاتی چون گوجه و یا خیار می پردازند، برای تامین نیاز خاک به مواد معدنی، از این نوع کودهای طبیعی پلت شده استفاده می کنند.

در واقع با افزایش میزان تقاضای بازار خرید به محصول کود تولید شده طبیعی ، موجب شده تا تولیدکنندگان در این عرصه میزان تولیدات این نوع کودهای ارگانیک را افزایش داده تا بتوانند نیاز بازار مصرف را بر طرف سازند.

لذا با افزایش تولیدات، برخی از تولیدکنندگان پس از بسته بندی کود پلت شده در کیسه هایی با وزن های مختلف، این نوع کودهای طبیعی را علاوه بر عرضه داخلی، به کشورهای خارجی نیز صادر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.