کود طبیعی کمپوست

عرضه مستقیم کود طبیعی کمپوست

کود طبیعی محصولی ارزشمند بوده که در حوزه کشاورزی کاربرد فراوانی دارد. عرضه مستقیم کود طبیعی کمپوست از روش های عالی برای دستیابی به این نوع از کود بوده که مزیت های آن برای همگان قابل توجه است. در این شیوه از خرید و فروش کود طبیعی، محصولاتی باکیفیت توزیع می شود و مشتریان می توانند با آگاهی از این کیفیت بالا، اقدام به خرید آن نمایند و از مزیت های ویژه ای که داشته بهره مند گردند.

عرضه مستقیم کود طبیعی کمپوست

خصوصیات مهم کود کمپوست غنی شده

خصوصیات مهم کود کمپوست غنی شده همه ما می دانیم که گیاهان هم مانند انسان ها برای رشد بهتر خود به غذای مناسب احتیاج دارند. غذایی که گیاهان می خورند، می بایست مجموعه ای از مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز برای رشد آن ها را فراهم نماید. در این صورت بهره وری در پرورش گل و گیاه به طرز قابل توجهی افزایش می یابد. تغذیه گیاهان از طریق خاک تامین می شود. خاک هم با استفاده از انواع کود غنی می شود و مواد مغذی لازم برای رشد گیاهان را در اختیار آن ها می گذارد. یکی از این کودها، کود کمپوست بوده که نمونه های غنی شده از آن با ویژگی های ارزشمندی که دارند، مورد توجه خریداران قرار گرفته اند.

کود کمپوست غنی شده چه ویژگی هایی دارد:

 • این کود ترکیبی از کودهای مختلف را در خود دارد.
 • خوشبختانه کلیه مواد مغذی که یک گیاه می خواهد اعم از فسفر، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، ازت و… را در خود دارد.
 • روند تولید این کود به گونه ای پیش رفته که مواد آلی آن تجزیه شده و برای گیاه به آسانی قابل دسترسی می باشد.
 • کود کمپوست غنی شده خالص می باشد و شما نمی توانید درون آن دانه علف های هرز و یا تخم حشره ها را پیدا کنید.
 • ترکیبات این کود بر حشرات مفید در خاک و کلیه میکروارگانیسم هایی که تاثیرات مطلوب بر رشد گیاه دارند، اثرات مخرب نخواهد داشت.
 • این کود به صورت گرانوله طراحی شده و در بسته بندی های مناسبی جای دارد. کشاورزان به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.
 • کود کمپوست غنی شده به نسبت کیفیت و کارایی که داشته، از قیمت های مناسبی برخوردار است. به همین دلیل همگان آن را به عنوان یک کود کاملاً اقتصادی می شناسند.

مزیت‌های قابل توجه کود کمپوست گرانوله

مزیت‌های قابل توجه کود کمپوست گرانوله اگر با علوم طبیعی آشنا باشید و ساختار گیاهان را بشناسید، حتماً می دانید که آن ها به ۶ عنصر اصلی نیاز دارند تا رشد خوبی داشته باشند. این عناصر عبارت اند از کلسیم، پتاسیم، فسفر، منیزیم، گوگرد و ازت. این عناصر تحت عنوان عناصر ماکرو شناخته می شود. در کنار این ها عناصر میکرو که مواردی مانند روی، آهن، مس، منگنز، نیکل و… را شامل می شود، می تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت گیاهان داشته باشند. یک کود کامل و عالی محصولی بوده که بتواند عناصر ماکرو و میکرو مورد نیاز برای گیاه را تامین نماید. کود کمپوست یکی از بهترین مدل های این کودها به شمار می رود که به صورت گرانوله در بازار ارائه می شود و همه می توانند از مزیت های قابل توجه آن بهره مند شوند. ما آیا می دانید این مزیت ها کدام اند؟

مزیت های قابل توجه کود کمپوست گرانوله:

 • این کود می تواند خاک های ضعیف را اصلاح نماید و آن ها را غنی کند.
 • کود کمپوست می تواند خاک های شور و قلیایی را هم اصلاح نماید.
 • با بهره مندی از کود کمپوست گرانوله، فرسایش خاک به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
 • کود کمپوست، نیاز گیاهان به مصرف آب را کاهش داده و بدین ترتیب زمینه صرفه جویی در مصرف آب را ایجاد خواهد نمود.
 • کود کمپوست گرانوله بهره وری در کشاورزی را به طرز قابل توجهی افزایش داده و باعث می شود کمیت و کیفیت این تولیدات به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند.

مختصری درباره فرآیند تولید کود کمپوست

مختصری درباره فرآیند تولید کود کمپوست با توجه به توضیحاتی که در قسمت قبل هم ارائه شد، دانستیم که کود کمپوست یکی از بهترین کودهای دنیا محسوب می شود که می تواند انتظارات همگان را از کیفیت برآورده نماید و توجه خریداران را به صورت ویژه جلب کند. تولید کود کمپوست با بازیافت ضایعات گیاهی صورت می پذیرد. همچنین کودهای دامی پوسیده شده هم جزئی از کودهای کمپوست می باشند. اما آیا می دانید این کود به چه صورت تولید می شود؟

خوشبختانه امروزه مراکز بسیاری در سطح کشورمان هستند که از روش های مختلف برای تولید کود کمپوست استفاده می کنند. یکی از این روش ها تولید کود کمپوست با روش تراکتوری بوده که به این منظور در اولین قدم به انباشت زباله ها می پردازند. پس از آن یک تراکتور از میان ردیف های آن عبور می کند و با استفاده از دستگاه میکسی که در کنار این تراکتور نصب شده، فرایند میکس کردن صورت می پذیرد.

سپس یک تراکتور دیگر که این بار خردکن به همراه دارد به همان ترتیب از میان این زباله ها عبور کرده و در نهایت کود کمپوست آماده خواهد شد. این کود ارزشمند با روش های دیگر هم قابل تولید است. باید دید واحدهای تولیدکننده کدام یک از این روش ها را برای پیشبرد اهداف خود و کسب منافع بیشتر مناسب ارزیابی می کنند.

تهیه کود کمپوست در روش دپوی پشته ای از دیگر شیوه های تولید این کود ارزشمند می باشد. برای این روش از تولید کود، در ابتدا زباله ها و مواد اولیه به کار رفته در تولید کود کمپوست میکس شده و پس از آن انباشته خواهند شد. بدین ترتیب طبقات بالاتر از آن به مواد اولیه زیرین فشار می آورد و این زباله ها به تدریج تجزیه می شود.

بازرگانی فروش کود طبیعی کمپوست

بازرگانی فروش کود طبیعی کمپوست فروش کود کمپوست در بازارهای کشورمان به صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود. طبیعی است که هر کدام از این شیوه ها، مزیت های خاص خود را دارند و باعث می شوند محصول مورد نظر با کیفیت بالایی به دست آید.

بازرگانی فروش کود طبیعی کمپوست، روش فروش آنلاین را برای توزیع این کود عالی ترجیح می دهد و معتقد است که با بهره مندی از این شیوه، مشتریان بیشتری از سراسر کشور به خرید ترغیب می شوند و نمونه های مختلف از این محصولات را سفارش خواهند داد.

بازرگانی فرش کود کمپوست، فعالیت اقتصادی خود را تنها به عرضه کود طبیعی در بازارهای کشورمان محدود نکرده است. بلکه با فروش این محصولات در خارج از کشور، رونق تازه ای به صادرات آن بخشیده و باعث شده همگان بتوانند از خرید این کود بی نظیر بهره مند شوند و نیازهای خود را به سرعت تامین نمایند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.