کود ارگانیک

فروشنده انواع کود ارگانیک مرغوب

کود ارگانیک، برای بهتر شدن شرایط رشد گیاهان و از طرفی هم پویایی خاک بسیار موثر است.

به دلیل روشن شدن کارایی این مدل از کود، کشاورزان بسیاری به دنبال کود ارگانیک مرغوب هستند که همین امر سبب شده تا فروشندگان معتبری در این زمینه به ارائه خدمات بپردازند و این کود را در اختیار خریداران قرار دهند.

فروشنده انواع کود ارگانیک مرغوب

مزیت‌های قابل توجه کود غنی شده

مزیت‌های قابل توجه کود غنی شده

کودهای ارگانیک بسیار زیادی در کشور ایران تولید می‌ شود که هر یک از آن ها از مزیت های بسیاری برخوردارند، در این قسمت به ارائه برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • کود اوره:

این کود از شکل شکری برخوردار است و سفید رنگ می باشد. کود شیمیایی اوره اسید زا بوده و برای بسیاری از خاک های مناطق مختلف ایران مناسب می باشد.. از ارزان ترین کود های رایج است و استفاده بی رویه از آن موجب فرسایش خاک می شود.

  • کود نیترات آمونیم:

رنگ کود شیمیایی نیترات آمونیوم خاکستری بوده و حالتی بین گرانوله و پودری دارد. این پودر اسید زا نیست و شما می توانید به راحتی آن را بشویید. این کود از لحاظ شیمیایی خنثی بوده و قیمت آن نسبت به سایر کودها نسبتاً گران می باشد.

  • کود نیترات فسفات آمونیم:

این کود از شکل ظاهری گرانوله برخوردار است. رنگ آن نسبت به سایر کودها تیره تر می باشد، علاوه بر این درصد فسفر مورد نیاز خاک شما را تامین می نماید. اسید زا می باشد و برای اکثر خاک های ایران موثر است.

  • کود سولفات آمونیم:

این کود از رنگ خاکستری برخوردار می باشد و به صورت ترکیب با خاک تولید می شود. ازت موجود در آن ۲۱ درصد و گوگرد آن ۲۴ درصد است. شما می‌ توانید در خاک های آهکی مناطق دشت و با اراضی ساحلی برای افزایش مقاومت خاک از آن استفاده نمایید.

نکات کلیدی در انتخاب کود ارگانیک کشاورزی

نکات کلیدی در انتخاب کود ارگانیک کشاورزی از بهترین و پر استفاده ترین انواع کودهای ارگانیک می توانیم به کود ارگانیک کشاورزی اسیدآمینه اشاره داشته باشیم.

طی مطالعات گسترده ای که در سال های اخیر اتفاق افتاد، به این نکته مهم پی برده شد که آمینو اسیدها که در مراحل سنتز پروتئین بسیار مهم اند، می توانند در فعالیت های حیاتی و ساختارهای گیاهی بسیار تاثیر گذار باشند، بنابراین متخصصین در این زمینه، به دنبال ساخت کود آمینو اسید بودند. در سال های اخیر تولید کنندگان و از طرفی هم شرکت های دانش بنیان بسیاری روی این پروژه کار کرده اند و این امر موجب تولید کود اسید آمینه شد.

اسیدهای آمینه مورد نیاز به همراه کود مایع در اختیار گیاه قرار می گیرد و استفاده از این ماده سبب می شود تا ساختار خاک و به طور کلی فلور گیاهی خاک بهبود یابد. با بهبود خاک، ریشه گیاه می تواند به راحتی مواد غذایی مورد نیاز خود را از خاک دریافت کند.

آمینو اسید به دلیل داشتن فعالیت های متابولیکی بالا، سبب می شود تا گیاه بسیاری از انرژی خود را ذخیره کند و از آن در شرایط اضطراری استفاده کند.

از طرفی هم با تزریق این کود ارگانیک به گیاه، تسریع در رشد و تکثیر سلولی در گیاه را خواهیم داشت. بنابراین برای جلوگیری از کاهش محصولات سالیانه و بالا بردن کیفیت محصول، استفاده از کودهای آمینو اسیدها بسیار ضروری خواهد بود.

ما دارای انواع بسیار بالایی از آمینو اسیدها هستیم که هر کدام از آن ها می توانند کارایی خاص خود را داشته باشند، به عنوان مثال چند نمونه ار آن ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

  1. پرولین: در دانه‌ های گرده برای امر جوانه زنی کارایی بالایی دارد و دما را برای گیاه تنظیم خواهد کرد.
  2. آلانین: در تولید کلروفیل و باز شدن روزنه ‌های گیاهی بسیار موثر است و به گیاه در برابر خشکی مقاومت بسیاری را می دهد.
  3. آسپارتیک اسید: متابولیسم اسیدهای آمینه را کنترل می کند.
  4. فنیل آلانین: وجود آن در گرده افشانی بسیار مؤثر است.

اما کود هیومیک اسید هم از سری کودهای مورد تقاضای کشاورزان است که در افزایش تهویه خاک بسیار موثر است و باعث می شود که نیتروژن خاک غنی شود.

شاخصه‌های بارز کود ارگانیک کمپوست

شاخصه‌های بارز کود ارگانیک کمپوست

ما باید بدانیم که این مدل از کود، از بهترین و غنی ترین انواع کودهای موجود در بازار برای باروری بهتر گیاهان هستند که برای تولید آن از مواد شیمیایی استفاده شده است.

در حالت ایده آل، باید به درختان در حال رشد در طول سال، کود ارگانیک کمپوست کرد، این کود دارای نیتروژن است که این امر وابستگی بسیاری به سن درختان دارد. در واقع درخت در طی فصل رشد، به مقادیر بیش تری از کود مبتنی بر نیتروژن نیاز دارد. کودهای نیتروژن دار، باید در اوایل بهار و ماه های تابستان استفاده شوند.

با بالغ شدن درختان، سرعت رشد آن ها بطور طبیعی کند می شود، نیاز به لقاح کاهش می یابد و اکنون به سطح کم تری از کود نیاز دارند. بنابراین در هنگام کود دهی باید به این نکته توجه کنیم که درختمان در چه مرحله ای است و استفاده بی دلیل از این کود پای درختان، می تواند آسیب جبران ناپذیری را به آن ها وارد کند.

در حال حاضر کامل ترین کودها به شکل نیتروژن دار در سه حالت مایع، جامد و پودری در حال ارائه شدن است و ما باید به این نکته توجه کافی را داشته باشیم که استفاده از هر کدام آن ها می تواند متفاوت باشد. این کود بیش تر از همه در مرکبات، سیفی جات، گندم، یونجه و …استفاده می شود.

کامل ترین کود نیتروژن دار مورد استفاده در صنعت کشاورزی، کود اوره است که از پر مصرف ترین کودهای حال حاضر نیز شناخته شده است. این مدل از کودها بسیار محلول اند و به راحت در آب و بسیاری از محلول های دیگر حل می شوند و این امر سبب می شود که به راحتی بتوان از آن استفاده کرد و درخت می تواند به راحتی آن را از شاخ و برگ خود جذب کند.

گفته می شود که استفاده از این کود سبب شده تا آلاینده های زیستی به کم ترین میزان خود برسند و از طرفی هم خاصیت آتش سوزی ندارد و می تواند به هر نسبتی با سایر کودها ترکیب شود.

مراکز خرید کود ارگانیک مرغوب

مراکز خرید کود ارگانیک مرغوب به دلیل استفاده بسیار زیاد از این سری محصولات، بازار خرید کود ارگانیک مرغوب در سرتاسر نقاط کشور بسیار داغ بوده و در این زمینه مراکز عرضه کود شیمیایی به ارائه خدمات می پردازند.

دسترسی به انواع کود به راحتی امکان پذیر بوده و شما می توانید با خیالی راحت نسبت به تهیه آن ها اقدام نمایید. روش های خرید بسیاری وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها کود شیمیایی خود را تهیه کنید، یکی از آن ها مراجعه حضوری به مراکز خرید انواع کود است.

اما چنین روش خریدی با توجه به شرایط فعلی جهان به شما توصیه نمی شود. در زمینه تهیه کود استفاده از درگاه اینترنتی بهترین گزینه است؛ چرا که شما در وقت و هزینه خود صرفه جویی کرده اید و با نازل ترین قیمت محصولات خود را تهیه خواهید کرد.

اما در حال حاضر تولیدکنندگان کثیری در سراسر ایران بوجود آمده اند که به ارائه خدمات در این زمینه می پردازند و افراد می توانند بدون دغدغه این محصول را خریداری نمایند. تولیدکنندگان در این زمینه به خوبی از نیاز بازار آگاه اند که همین امر سبب شده تا آن ها به ارائه محصولات باکیفیت بپردازند و خریدارن هم از خرید کود غنی شده بسیار راضی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.