کود ارگانیک

مراکز پخش کود ارگانیک مرغوب

تولید کود ارگانیک مرغوب به عنوان یکی از بهترین کودهای ارگانیک برای رشد گیاهان توسط متخصصان ایرانی با کیفیت بسیار بالایی در کشور صورت می‌گیرد. کیفیت بالا و تاثیر گذاری کودها باعث شده صادرات کود ارگانیک به کشورهای صورت گیرد. هم چنین پخش کود ارگانیک توسط نمایندگی های فروش این محصول در سراسر ایران، در این زمینه فعالیت دارند با کیفیت بسیار مرغوب و مقرون به صرفه به فروش می رسند.

مراکز پخش کود ارگانیک مرغوب

آشنایی مختصر با کود حیوانی

آشنایی مختصر با کود حیوانی کود حیوانی نام یک ماده طبیعی است که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. کود حیوانی شامل مواد مدفوع و مواد حاصل از بستر نگهداری گاو، گوسفند، اسب و مرغ است. کودهای دامی با اضافه کردن مواد آلی مغذی مانند نیتروژن که توسط باکتری ها و قارچ ها، سایر ارگانیسم های موجود در خاک مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حاصلخیزی خاک نقش دارند.

گیاهانی که با کود کمپوست ارگانیک پرورش می یابند، معمولاً رشد و نمای بیشتر و سریعتر نسبت به گیاهان دیگر دارند. در آزمایشات تحقیقاتی که بر روی گل میمون و کلم بروکلی انجام شد نشان داد که دوره کامل رشد و نمو گل های میمون ۲ تا ۳ روز کمتر از دیگر گل‌های گیاهان است. کرم‌های خاکی در نقش فعالیت خود باعث سریع شدن تحرک یون ها در سطح و عمق پروفیل خاک می‌شوند.

آن ها با ترشح مواد شیمیایی برخی از عناصر غذایی پایه موجود در خاک، از حالت تثبیت خارج نموده و به شکل قابل جذب گیاه تبدیل می کند. مقدار استفاده از کود ارگانیک ورمی کمپوست بسته به نوع کود و نوع گیاهی که می خواهید متفاوت است ولی به طور معمول برای گلدان های آپارتمان بهتر است. عمق ۲ الی ۵ سانتی متر خاک گلدان را با ورمی کمپوست مخلوط نمایید‌ برای باغچه ها ۲ الی ۳ کیلوگرم کود برای هر ۴ مترمربع توصیه می شود.

از خصوصیات کود کمپوست ارگانیک چه می‌دانید؟

از خصوصیات کود کمپوست ارگانیک چه می‌دانید؟ از خصوصیات کود کمپوست ارگانیک چه می‌دانید؟ امروزه یکی از رایج ترین اصطلاحات کشاورزی تولید ارگانیک و استفاده از نهاده های ارگانیک در کشت و زراعت است. کودهای ارگانیک یکی از مهم ترین نهاده های کشاورزی محسوب می شوند که با رعایت تمامی شرایط کشاورزی ارگانیک موجب بدست آمدن محصول ارگانیک خواهند شد. آشنایی و به کارگیری انواع کود های ارگانیک موجب بازگشت کیفیت خاک می شود.

مشکلی که در بیشتر زمین های زراعی ایران پدید آمده است. کود کمپوست یک نوع کود آلی است که توسط گونه ای خاص از کرم های خاکی تولید می شود. این کود به لحاظ دارا بودن انواع ویتامین ها و هورمون های رشد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه اثرات مفیدی برای رشد گیاهان دارد و هم چنین دارای بوی مطلوب و هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.

مختصری درباره فرآیند تولید کود ارگانیک

مختصری درباره فرآیند تولید کود ارگانیک امروز با توجه به استقبال مردم به استفاده از محصولات کشاورزی و مواد غذایی ارگانیک، بازار تولید و عرضه کود ها و ریزمغذی های شیمیایی در خطوط تولید صنایع کشاورزی رونق دوچندان گرفته است. اکثر کشاورزان ترجیح می دهند کود های حاصل از حیوانات یا کودهای ارگانیک تولیدی درخط تولید شود. کود های ارگانیک یا آلی به کودهایی اطلاق می‌شود که منشاء دامی و گیاهی دارند و هم چنین دارای تعداد کافی از چندین گونه از میکروارگانیسم های سودمند خاک زیاد هستند.

این میکروارگانیسم‌ها مواد غذایی موجود در خاک را در طی یک فرآیند می‌تواند به مواد مغذی معدنی و ویتامین‌ها تبدیل کند تا به مصرف گیاهان و درختان برسد. هزینه ی تهیه این کودها نسبت به کودهای شیمیایی بسیار ارزان تر می باشد به همین منظور این کودها باعث آلودگی و تخریب محیط زیست و اکوسیستم نمی شوند. مواد اولیه مورد استفاده در خط تولید کود ارگانیک شامل قالب لوبیا، قالب تفاله و بقایای بیوگاز، بقایای میوه، باقی مانده روغن خرما است.

مواد ارگانیک ترکیب شده با مواد معدنی دستگاه های اصلی خط تولید کود ارگانیک شامل تسمه تقاله، دستگاه توزین و بسته بندی، دستگاه سرند درجه بندی یا طبقه بندی، دستگاه خشک شکن نیمه مرطوب، خشک کن دوار، جمع کننده گرد و غبار سیلیکون، فن، خط لوله است.

نحوه ی ساخت کود ارگانیک ساده است و شاید نیازی به آموزش خاص نداشته باشد، اما در این بین باید به نکاتی دقت کرد که ساخت کود ارگانیک با مرغوبیت بیشتری صورت گیرد. آشنایی بیشتر با کود ارگانیک آگاهی لازم را برای استفاده از مواد اصیل به مصرف کننده می دهد. استفاده از محصولات حیوانی نظیر چربی، استخوان و بخش های اضافی بدن جانداران مختلف برای کود ارگانیک مناسب نیست و حتی استفاده بیش از حد کود گاوی توصیه نمی شود.

علت اصلی عدم استفاده از این موارد پخش شدن بوی نامطبوع اطراف کود ارگانیک و تجمع موجودات ریز و ذره بینی و جوندگان مختلف می باشد که علاوه بر مشکلات زیست محیطی از ارزش غذایی کود ارگانیک می کاهند. هم چنین در نظر داشته باشید که سطح رطوبت ماده آلی را تعدیل کنید. به دلیل عدم آگاهی از سطح رطوبت لازم در تهیه کود ارگانیک اغلب افراد یا از مقادیر بیش از حد آب استفاده می کنند و یا آن قدر این مقدار را کاهش می دهند که کود ارگانیک اصطلاحا پوک می شود.

در صورتی که رطوبت کود ارگانیک کم باشد، سرعت تجزیه مواد آلی به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند. رطوبتت عامل اصلی فعالیت های هوازی و حیانی باکتری و قارچ های مرتبط می باشد. اگر رطوبت بیش از حد باشد، میکروارگانیسم ها به تولید میکروب ها به صورت هوازی میپردازند، چرا که مسیر ورود آب مسدود شده است.

قیمت انواع کود ارگانیک مرغوب

قیمت انواع کود ارگانیک مرغوب قیمت کود ارگانیک مرغوب قیمت کودهای ارگانیک مرغوب که تامین کننده املاح خاک هستند به نسبت به مزایایی که دارند برای رشد محصولات تولید شده به صرفه و مناسب است. تولیدات کود ارگانیک و درجه یک مناسب صادرات می‌باشد که یکی از بهترین انتخاب ها برای رسیدن به جامعه سالم با زمین سالم است.

خرید کود ارگانیک برای تولید محصولات ارگانیک کشاورزی از طریق بازرگانی ها ممکن است. هم چنین کودهای ارگانیک و دیگر کودهای حیوانی در تامین خوراک دام و یا تامین سوخت نیروگاه ها در کشور های پیشرفته رواج دارد، اما بخش اعظم کاربرد آن در صنایع کشاورزی است. امروزه خرید کودهای ارگانیک از فروشگاه های آنلاین که عرضه کننده ی هر نوع کودی می باشد، امکان پذیر است.

این نوع کودها را به طور کلی و جزئی می توان تهیه کرد. بیشتر این سایت ها در دسترس هستند و پاسخگوی بازدید کنندگان می باشند. اگر به کودهای مختلف کشاورزی دارید نیاز دارید، بهتر است که خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. در این فروشگاه های مجازی تنوع زیادی را می‌توان مشاهده کرد‌. به طور کلی خرید به این طریق هم ساده‌تر است و هم به لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.