گیاهان دارویی

پرسودترین گیاهان دارویی قابل رشد در ایران را میشناسید؟

پرسودترین گیاهان دارویی

پرسودترین گیاهان دارویی علاوه بر سودآوری فراوان در بازارهای داخلی، موجبات صدرنشینی صادرات گیاهان دارویی در بازار های جهانی را برای سالیان متمادی میسر کرده است.

اگرچه گیاهان دارویی، در گذشته بصورت خودرو در بسیار از مناطق رشد می یافته ولی امروزه بسیاری از کشاورزان ترجیح می دهند که گوشه یا قسمتی از مراتع خود را به صورت ارگانیک و با مصرف کودهای ارگانیک ، زیر کشت این نوع گیاه ببرند. گیاهان تولید مراتع ایران، بدلیل کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی که از گذشته تا به حال داشته، بسیار مورد توجه کمپانی های بزرگ دنیا است. و چنین می توان بیان کرد که گیاهان دارویی، درواقع پرسودترین و پرفروش ترین گونه گیاهی و کشاورزی ایران است.

 

انواع پرسودترین گیاهان دارویی

  • گیاه دارویی بابونه
  • گیاه دارویی به لیمو
  • گیاه دارویی مریم گلی
  • گیاه دارویی بادرنجبویه
  • گیاه دارویی آویشن

البته برخی گیاهان دیگر همچون گل گاوزبان، نعناع فلفلی، و بسیاری موارد دیگر نیز جز پرسودترین گیاهان دارویی است. و در اصل باید چنین گفت که کشت گیاهان دارویی خود از پرفروش ترین و پرسود ترین، انواع کشت و کار و کشاورزی است.
کاربرد گیاهان دارویی در صنایع بهداشتی و غذایی، سبب افزایش تقاضا برای این گونه گیاهی شده است که خود باعث افزایش سودآوری گیاهان دارویی خواهد بود.

 

خریداران گیاهان دارویی

مراکز زیادی کار خریداری گیاهان دارویی را انجام می دهند. مانند:

  • شرکت های تولید کننده تولیدات آرایشی و بهداشتی
  • کمپانی ها و تولید کنندگان مواد دارویی و درمانی
  • شرکتهای تولید کننده فراورده های خوراکی

تجارت گیاهان دارویی آینده ای رو به پیشرفت دارد و همچنین خاک و مراتع ایران نیز این پتانسیل را دارد که بتواند تولیدات گیاهان دارویی خودر را همچون گذشته سرآمد کند و از پرفروش ترین محصولات دارویی گیاهی دنیا قرار دهد. فروشندگان گیاهان دارویی می دانند که ارزش تولیدات گیاهان دارویی براساس نوع کشت و کیفیت آن به چه میزان است و براین اساس قادرند برای آن بازار مناسب پیدا کنند.

بازار فروش گیاهان دارویی، تجارتی جهانی است که روز به روز در حال گسترش یافتن است.

منبع: بازار گیاهان دارویی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.